کمپرسور اینورتر - شرکت مهندسی و مشاوره صنایع مبتکران گلدیران

در تهویه مطبوع، کمپرسور اینورتر کمپرسوری است که با یک اینورتر کار می کند. در نوع هرمتیک، می تواند کمپرسور اسکرول یا رفت و برگشتی باشد. این نوع کمپرسور از یک درایو برای کنترل سرعت موتور کمپرسور برای تعدیل ظرفیت خنک کننده استفاده می کند.

بسیاری از سیستم های تهویه مطبوع به فرآیندهای قابل اعتمادی نیاز دارند که کارآمدتر، فشرده تر، سازگار با محیط زیست و نصب و نگهداری آسان هستند. به دلیل شرایط محیطی، اشغال و استفاده، روشنایی و غیره، نیازهای خنک کننده در طول روز و در طول سال متفاوت است.

در این خنک کننده ها، فرایند کنترل دما و رطوبت پایدار و دقیق در مناطقی مانند بیمارستان ها و مخابرات متفاوت است. در فضاهایی مانند مدارس، رستوران ها و ساختمان های اداری، مهم است که سیستم خنک کننده بتواند خود را با تغییرات روزانه تطبیق دهد.

در کاربردهای فرآیندی مانند تخمیر، تونل های رشد و فرآیندهای صنعتی، تنظیمات دقیق دما برای تضمین کیفیت تولید مورد نیاز است.

تفاوت بین کمپرسور و کمپرسور اینورتر چیست؟

برخلاف کمپرسورهای استاندارد که برای حفظ دما تلاش می کنند، کمپرسورهای اینورتر کارآمدتر کار می کنند. این کمپرسورها بی انتها کار می کنند و در مواقعی که نیاز به سرمایش کمتر است سرعتشان کاهش می یابد. این به صرفه جویی در مصرف برق در مقایسه با کمپرسورهای استاندارد کمک می کند.

کمپرسور اینورتر چه کاری انجام می دهد؟

یک کمپرسور اینورتر برای کار با درایوی طراحی شده است که سرعت موتور کمپرسور را برای تامین نیازهای خنک کننده به صورت پلکانی تنظیم می کند. این کمپرسور می تواند یک کمپرسور اسکرول، دوار یا رفت و برگشتی، نیمه هرمتیک، باز، از جمله کمپرسورهای پیچی، گریز از مرکز و محوری باشد.

مزیت کمپرسور اینورتر چیست؟

در مقایسه با کمپرسور رفت و برگشتی که در یخچال های معمولی استفاده می شود، و به حفظ دمای ثابت تری کمک می کند. کاهش استهلاک و پارگی در کمپرسور اینورتر دیجیتال با دوام بیشتر در مقایسه با کمپرسور رفت و برگشتی وجود دارد.

کمپرسور اینورتر بهتر است یا کمپرسور معمولی AC؟

کمپرسورهای اینورتر بسیار کارآمدتر از همتایان غیر اینورتر خود هستند. آنها می توانند تا 30٪ در مصرف برق در مقایسه با غیر اینورترها صرفه جویی کنند. کولرهای گازی غیر اینورتر از روش روشن/خاموش استفاده می کنند که در آن کمپرسور در فواصل زمانی معین روشن و خاموش می شود تا دمای مورد نظر حفظ شود.

چرا به آن کمپرسور اینورتر می گویند؟

در تهویه مطبوع، کمپرسور اینورتر کمپرسوری است که با یک اینورتر کار می کند. در نوع هرمتیک، می تواند کمپرسور اسکرول یا رفت و برگشتی باشد. این نوع کمپرسور از یک درایو برای کنترل سرعت موتور کمپرسور برای تعدیل ظرفیت خنک کننده استفاده می کند.

آیا کمپرسور اینورتر کارآمدتر است؟

در کمپرسور معمولی، هر زمان که کمپرسور روشن شود، برق بیشتری مصرف می کند. از این رو، مصرف انرژی کمتری در نظر گرفته می شود.

در دستگاه هایی که از کمپرسور اینورتر استفاده می کنند، تا 70 درصد در قبض برق صرفه جویی می شده و باعث می شود یخچال شما بسیار کارآمد باشد.

کمپرسور اینورتر AC یا DC است؟

این همان است. این واحد AC را از برق خانه می گیرد. برق خانه به DC اصلاح (تبدیل) می شود. DC برای ساخت یک خروجی AC فرکانس متغیر (اینورتر) برای کنترل سرعت کمپرسور و در نتیجه ظرفیت آن برای خنک کردن استفاده می شود.

کولر گازی اینورتر چیست؟

وقتی نوبت به سرمایش و گرمایش هوای خانه می‌رسد، می‌خواهید با صرفه‌جویی در مصرف انرژی، سازگار با محیط‌زیست و مقرون‌به‌صرفه‌ترین تهویه مطبوع را انتخاب کنید و در عین حال محیط خانه‌ای راحت را با هوای تمیز و باکیفیت حفظ کنید.فناوری اینورتر به دلیل بهره وری انرژی برتر، قابلیت سرمایش و گرمایش مداوم و کاهش سر و صدا، انتخابی مناسب برای صاحبان خانه است.

کولر گازی اینورتر چیست؟

تفاوت اصلی بین کولر گازی اینورتر و غیر اینورتر در طراحی موتور کمپرسور آن نهفته است. این جعبه ای است که بیرون از خانه یا آپارتمان شما با پنکه بزرگ گرد در آن قرار دارد. یک دستگاه تهویه مطبوع اینورتر از ریزپردازنده ها برای کنترل سرعت موتور کمپرسور خود برای مطابقت با خروجی مورد نیاز استفاده می کند. هنگامی که اتاق سرد یا گرم شد، یک تهویه مطبوع اینورتر سرعت موتور را کاهش می دهد تا در مصرف انرژی صرفه جویی شود و دمای مورد نظر حفظ شود.

معایب کولر گازی بدون کمپرسور اینورتر

این فرآیند خاموش و روشن مکرر کارایی کمتری دارد، نویز بیشتری تولید می کند، در قسمت های متحرک دستگاه سخت‌تر است و اجازه می دهد دمای اتاق به‌طور ناراحت کننده ای در نوسان باشد. قیاس کروز کنترل را برای طراحی غیر اینورتر اعمال کنید و می توانید درک کنید که چرا سیستم های تهویه مطبوع اینورتر برای راحتی و بهره وری انرژی بهتر انتخاب مناسبی هستند.

متخصصین تهویه مطبوع شرکت مهندسی و مشاوره صنایع مبتکران گلدیران به شما کمک می کنند تا کیفیت هوای داخل منزل یا محل کار خود را بهبود بخشید و خانواده خود را راحت تر و ایمن تر کنید. فرقی نمی کند که به دنبال یک تصفیه کننده هوا هستید یا یک سیستم تهویه مطبوع، ما اینجا هستیم تا در هر مرحله از این فرآیند به شما کمک کنیم.

با تکمیل فرم مشاوره خرید آنلاین یا تماس با شرکت مهندسی و مشاوره صنایع مبتکران گلدیران می توانید از خدمات مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *