6 مزیت استفاده از چیلر آبی - شرکت مهندسی و مشاوره صنایع مبتکران گلدیران

فرآیندهای صنعتی مقادیر قابل توجهی گرما تولید می کنند و اگر این گرما به طور ایمن دفع نشود می تواند به سرعت ناپایدار شود. یک راه بسیار موثر برای حذف گرما استفاده از چیلر آبی است. در این مقاله، استفاده های رایج (که به خنک کننده نیاز دارند) و مزایای یکپارچه سازی سیستم های چیلر آبی در عملکرد آن ها را بررسی می کنیم.

چه فعالیت هایی به خنک سازی نیاز دارند؟

این قبیل فعالیت ها بی شمار هستند. در زیر لیستی از مهم ترین فعالیت های تولیدی که به طور منظم از چیلر استفاده می کنند ارائه شده است:

  • تولید پلاستیک
  • پردازش فلز
  • محفظه فعل و انفعالات شیمیایی
  • آبجوسازی نوشیدنی های الکلی (تخمیری)
  • هیدرولیک ها، خنک کننده
  • سیستم دنده
  • کوره های پخت کامپونتت
  • خنک کننده های محیطی

در هر یک از این کاربردها، خنک سازی آسیب به تجهیزات حساس به حرارت و جلوگیری از تغییرات دمای نامطلوب در کیفیت محصولات نهایی را به حداقل می رساند.

چرا از چیلرهای آبی برای فرآیندهای خنک کننده استفاده کنیم؟

همانطور که قبلا گفته شد، تشکیلات صنعتی مقادیر زیادی انرژی گرمایی را به عنوان محصول فرعی فرآیندهای خود دارند. این تغییرات حرارتی به سیستم های خنک کننده ای نیاز دارد که بتواند گرما را به طور موثر دفع کند.

چیلرهای آبی صنعتی یک راه حل مقرون به صرفه و عالی برای محیط های مختلف صنعتی است. یک سیستم چیلر آب خنک با اندازه مناسب حکم یک دارایی را برای مصرف کننده گانی دارد که به دنبال به حداکثر رساندن بهره وری و در عین حال به حداقل رساندن زمان خرابی تجهیزات هستند. مزیت های کلیدی استفاده از سیستم چیلر آبی در زیر بیان شده است.

1. بهره وری انرژی

خنک سازی به وسیله چیلر آبی به دلایل مختلف بسیار کارآمد است. به عنوان مثال، چیلرهای آبی مستقل از دمای محیط کار می کنند و از ناکارآمدی سیستم در اثر نوسانات شرایط حرارتی محیط جلوگیری می‌کنند. علاوه بر این، چیلرهای آبی به دلیل اصل کارکرد خود (استفاده از آب برای دفع گرما از سیستم)، در کاهش سریع دما در صنایع بزرگتر بسیار موثر هستند.

2. بازده بالای سرمایه و صرفه جویی در هزینه و انرژی

از جمله مزایای چیلر آبی، بازگشت سرمایه بیش تر است. اگر چه هزینه‌های اولیه نصب و راه اندازی آن ممکن است قابل توجه باشد، پس از راه اندازی، چیلر آبی، یک سرمایه گذاری بلندمدت ارزشمند با هزینه های تعمیر و نگهداری و تعویض قطعات کم است.

بسیاری از سازندگان چیلر سیستم هایی می سازند که به طور قابل توجهی در هزینه های انرژی صرفه جویی می کند. مایع خنک کننده مورد استفاده در این چیلرها (آب) در مقایسه با سایر جایگزین ها، فراوان، ارزان و در دسترس است. علاوه بر این، آب یک وسیله عالی برای انتقال انرژی گرمایی است، به این معنی که به سرعت گرمای موجود را دفع می کند و در عین حال انرژی کمتری مصرف می کند.

3. خنک سازی برای مدت طولانی

سازندگان چیلر، معمولاً آن را برای دوام در مدت بسیار طولانی می‌سازند. در مقایسه با سایر سیستم های خنک کننده، چیلرهای آبی دوام و طول عمر بسیار بیشتری دارند.

توضیح این موضوع نسبتاً ساده است. اکثر اجزای سیستم های چیلر آب خنک معمولاً در داخل محیط نصب می شوند و تنها چند قسمت در خارج و در معرض عوامل طبیعی آب و هوا (باران، باد، نور خورشید، یخ) قرار دارند.

4. افزایش سرعت تولید

چیلرهای آبی می توانند سرعت تولید را با بهینه سازی دمای فرآیند افزایش دهند. حداکثر راندمان تحت رعایت شرایط حرارتی تنظیم شده مناسب، به دست می آید و چیلرهای آب خنک می توانند یک محیط پایدار را تضمین کنند. علاوه بر این، سیستم های چیلر آب از آسیب اجزای صنعتی حساس به حرارت جلوگیری می کنند و از خرابی نامطلوب جلوگیری می کند که ممکن است تولید را کند یا حتی به طور کلی متوقف کند.

5. کارکرد بی صدا

استفاده از چیلرهای صنعتی آب خنک، بدون صدا است. این یکی دیگر از مزایای اصلی استفاده از آن ها است. آن ها اجزای دینامیکی کمی دارند و به همین دلیل، صداهای ناخواسته تولید نمی کنند. این امکان استفاده از آنها را تقریباً در هر محیطی با انطباق خوب بر اساس مقررات سطح نویز صنعتی فراهم می کند.

6. انعطاف پذیری بیشتر

چیلر های آب خنک، دستگاه های صنعتی بسیار انعطاف پذیری هستند که می توان آن ها را برای کار در محیط های مختلف داخلی و خارجی تغییر داد. بسته به نیاز مصرف کننده، چیلرهای آب خنک را می توان در طیف وسیعی از اندازه ها و پیکربندی ها برای اطمینان از حداکثر سازگاری با صنایع متفاوت تولید کرد.

متخصصین تهویه مطبوع شرکت مهندسی و مشاوره صنایع مبتکران گلدیران به شما کمک می کنند تا کیفیت هوای داخل منزل یا محل کار خود را بهبود بخشید و خانواده خود را راحت تر و ایمن تر کنید. فرقی نمی کند که به دنبال یک تصفیه کننده هوا هستید یا یک سیستم تهویه مطبوع، ما اینجا هستیم تا در هر مرحله از این فرآیند به شما کمک کنیم.

با تکمیل فرم مشاوره خرید آنلاین یا تماس با شرکت مهندسی و مشاوره صنایع مبتکران گلدیران می توانید از خدمات مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *